KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14833229
nr 1483 3229
Charles Oliver Murray
(1842-1923), Storbritannien
Etsning, Signerad, daterad 1883. Bildmått: 15,5x21 cm, yttermått inklusive ram: 28x37 cm
Charles Oliver Murray, skottsk bildkonstnär född 1842, död 1923.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 18:53:49
16/8 19:59:54
Charles Oliver Murray
Läs mer om Charles Oliver Murray